TEHLOVÝ DOM ZÁHORSKÉ SADY
 

 
01-marocke-okno.jpg
 

Projekt : Tehlový dom Záhorské Sady
Autori: Andrea Ambrovičová, Juraj Mikulaj, Jana Matlovičová
Status: vo výstavbe
Miesto: Záhorské Sady, SVK
Úžitková plocha: 322,8 m2
Vizualizácie: ARCHITEKTI mikulaj & mikulajová

2018

 
 

Postaviť raz tehličkový dom – toto sme už dávno mali na zozname našich DREAM JOBS. A o chvíľu ho začíname stavať v Záhorských Sadoch.  

Dom pre veľkú rodinu bude stáť na veľkom pozemku s výhľadom na les. Tvoria ho vlastne tri domy, pospájané priehľadnými pavilónmi. Takto sme vyriešili nie práve najlepšiu orientáciu pozemku – vďaka rozčleneniu domu slnko krásne presvetlí všetky vnútorné priestory.

Tri tehličkové domy = tri funkčné celky. V tom najväčšom umiestňujeme nočnú zónu domu – spálne a detské izby s kúpeľňami. Stredne veľký dom v južnej časti pozemku tvorí obývačka s krbom a knižnica. A v tom najmenšom dome pri vstupe na parcelu sa nachádza miesto pre autá a záhradný servis.

Presklené pavilóny sú významovo veľmi dôležité – menší z nich vytvára vstupnú halu do domu a v tom veľkom je hlavný životný priestor rodiny – kuchyňa s jedálňou a krbom. Tento priestor je orientovaný na obidve strany do záhrady – smerom na východ k bazénu a tiež na západnú terasu.

Všetky tri tehličkové domy sú masívne, murované konštrukcie s oknami, ktoré sú na stenách umiestnené ako obrazy. Presklené pavilóny sú naopak ľahké, otvorené, s trámovými stropami. Celým domom sa tiahne jedna os, ktorá všetky priestory prepája, s krásnym priehľadom do záhrady.